PR:Tarptautinis antiatomininkų aktyvistų, organizuotojų ir ekspertų suvažiavimas

From Nuclear Heritage
Jump to navigationJump to search

Žiniasklaida spaudai
Antradienis, birželio 6, 2017
- Skubiam išleidimui -


Tarptautinis antiatomininkų aktyvistų, organizuotojų ir ekspertų suvažiavimas:

Tarptautinė antiatominė vasaros stovykla Vokietijoje

DÖBELN - liepos 17-23 dienomis, 2017 m., ekspertai, organizatoriai ir aktyvistai iš daugiau nei tuzino šalių iš trijų žemynų, suinteresuoti dabartine atomine pramone, susirinks Döbeln mieste, Vokietijoje, stiprinti kovą prieš branduolinę energiją. Tarptautinėje antiatominėje vasaros stovykloje dėmesys bus skiriamas urano grandinei ir reaktorių eksploatavimo laiko prailginimui ar netgi naujų reaktorių statyboms. Registracija pradėta, susidomėję žmonės yra kviečiami susisiekti bei užsiregistruoti dalyvavimui.

Branduolinio paveldo tinklas (Nuclear Heritage Network), pasaulinio masto neformali antiatominė aktyvistų platforma, organizuojanti suvažiavimą, kuriame dalyvaus 60-100 dalyvių iš viso pasaulio. Jų tikslas yra suburti antiatomines iniciatyvas, šviesti temomis, su kuriomis yra susipažinę ir stiprinti judėjimą protestuojant prieš vis dar galingą atominę jėgą. Nuclear Heritage Network inicijuoja tarptautinius susibūrimus nuo 2008 metų. Susibūrimai vyko skirtingose europos šalyse, tokiose kaip Prancūzija, Suomija, Čekija ir Vokietija.

Uranas yra medžiaga, kuri sujungia visas kovas prieš atominę energiją, kadangi jis yra naudojamas kurui, ginkluose, yra branduolinese atliekose. Tarptautinė vasaros stovykla suburs agituojančius prieš urano pramonę organizatorius, kurie pasidalins žiniomis skirtingomis temomis ir padės sujungti įvarių sričių aktyvistus.

Nauji reaktoriai ir senų eksploatacijos laiko pratęsimas yra skubi grėsmė nepaisant nacionalinės politikos palaipsniui nutraukti šią pavojingą technologiją esančią keliose šalyse. Yra nemažai vietų pasaulyje, kur planuojama naujų reaktorių statyba ir yra nemažai vietų, kur vyriausybė ir kompanijos nori pratęsti reaktorių gyvavimo laiką, nors šiuo metu atominė industrija išgyvena ekonominę krizę, kuri visada egzistavo, t.y. atominė energija nebuvo niekada ekonomiškai pelninga, tačiau visa tai pablogėjo, dėl kapitalo rinkų krizės.

Vasaros susitikimas bus vieta iniciatyvoms kovojant su šiais pokyčiais. Bus pateikta informacija apie įrenginius ir konkrečius pavojus, taip pat bus siekama ieškoti naujų partnerių branduolinių lobistų pasipriešinimui.

Pirmoji preliminari programa paskelbta stovyklos puslapyje http://camp2017.nuclear-heritage.net . Dalyviai gali tikėtis septynias dienas pilnas informacijos ir įspūdžių, workshop’ų (seminarų), kelionę į apleistą urano kasyklą, įgūdžių dalijimosi, gebėjimų ugdymo seminarų kovos prieš atominį judejimą stiprinimui.


Pastabos žurnalistams ir redaktoriams:
Maloniai kviečiame susisiekti su mumis jei turite klausimų, dėl interviu, papildomos informacijos ir nuotraukų medžiagos antiatominėmis temomis fiksuoto ryšio telefonu +49 3431 5894177 ar elektroniniu paštu "media AT nuclear-heritage DOT net"[1]. Taip pat galite apsilankyti svetainėje

Kontaktai žiniasklaidai:


--

Nuclear Heritage Network
Am Bärental 6
D-04720 Döbeln
GERMANY

Internetinė svetainė: http://nuclear-heritage.net
El. paštas: contact AT nuclear-heritage DOT net[1]

Telefonas: +49 3431 5894177

Skype: projekthaus.mannsdorf
(pasiekiama tik darbo valandomis)

Jabber/XMPP: network.office - domain: jabber.ccc.de
(pasiekiama tik darbo valandomis)

Darbo valandos: trečiadieniais 14-16 val. Vidurio Europos laiku (UTC+1)


This media release has been provided by the "Nuclear Heritage Network". It is an international network of anti-nuclear activists. This informal alliance supports the worldwide anti-nuclear work. The Nuclear Heritage Network is no label, has no standard opinion and no representatives. All activists of the network speak for themselves or for the groups they represent.


  1. 1.0 1.1 1.2 1.3 1.4 For protection against automatic email address robots searching for addresses to send spam to them this email address has been made unreadable for them. To get a correct mail address you have to displace "AT" by the @-symbol and "DOT" by the dot-character (".").