PR:Mezinárodní setkání protijaderných aktivistů, organizátorů a expertů v Německu

From Nuclear Heritage
Jump to navigationJump to search

Informace pro média k okamžitému zveřejnění
čtvrtek 8. června 2017


Mezinárodní setkání protijaderných aktivistů, organizátorů a expertů v Německu

DÖBELN - V době od 17. do 23. července 2017 proběhne v saském Döbelnu setkání protijaderných aktivistů, organizátorů a expertů z nejméně dvanácti zemí a tří kontinentů, kteří jsou znepokojeni pokračujícími aktivitami jaderného průmyslu. Cílem setkání je posílit společný protijaderný postup. Zájemci o účast se mohou hlásit na níže uvedených kontaktech.

Hlavními tématy setkání budou uranový průmysl, prodlužování životnosti stávajících jaderných reaktorů a stavba nových jaderných elektráren.

Uran je materiál, který vstupuje do hry ve všech fázích jaderného cyklu: od těžby uranové rudy přes její zpracování na jaderné palivo až po jaderný odpad z elektráren. Na setkání budou přítomni organizátoři kampaní proti uranovému průmyslu, kteří sdělí své poznatky o této problematice. Na účastníky čeká kromě diskusí, workshopů a skillsharingu i exkurze do uzavřeného uranového dolu.

Výstavba nových reaktorů a prodlužování životnosti těch stávajících je velmi aktuální téma v řadě zemí po celém světě, ačkoli se jaderný průmysl potýká s velkými ekonomickými problémy. Ty sice byly už dříve, dnes jsou ale kvůli krizi na finančních trzích více vidět. I na toto téma čeká účastníky setkání řada zajímavých informací, ale i nové kontakty s těmi, kteří se chtějí do protijaderného hnutí zapojit.

Na setkání, organizované neformální mezinárodní platformou Nuclear Heritage Network, se očekává 60 až 100 účastníků z celého světa. Jednotlivé protijaderné iniciativy při něm naváží kontakty, budou se navzájem informovat o politickém pozadí jaderné energetiky a o tom, jak postupovat proti stále mocné jaderné lobby. Nuclear Heritage Network inicioval od roku 2008 už řadu podobných setkání, která se konala v různých evropských zemích (např. ve Francii, Finsku, Česku nebo Německu). Předběžný program setkání je na internetové stránce: http://www.nuclear-heritage.net/index.php/Anti-nuclear_summer_camp_2017


Kontakty pro zájemce a média:


--

Nuclear Heritage Network
Am Bärental 6
D-04720 Döbeln
GERMANY

website: http://nuclear-heritage.net
email: contact AT nuclear-heritage DOT net[1]

phone: +49 3431 5894177

Skype: projekthaus.mannsdorf
(available only during office hours)

Jabber/XMPP: network.office - domain: jabber.ccc.de
(available only during office hours)

opening hours: Wednesdays at 2-4 PM CET


This media release has been provided by the "Nuclear Heritage Network". It is an international network of anti-nuclear activists. This informal alliance supports the worldwide anti-nuclear work. The Nuclear Heritage Network is no label, has no standard opinion and no representatives. All activists of the network speak for themselves or for the groups they represent.


  1. 1.0 1.1 1.2 1.3 For protection against automatic email address robots searching for addresses to send spam to them this email address has been made unreadable for them. To get a correct mail address you have to displace "AT" by the @-symbol and "DOT" by the dot-character (".").