PR:Atomenerģijas pretinieki no dažādām valstīm pulcēsies starptautiskā anti-atomenerģijas nometnē Vācijā

From Nuclear Heritage
Jump to navigationJump to search

Preses relīze
2017 Ceturtdiena 8. jūnijs
- Tūlītējai izplatīšanai -


Atomenerģijas pretinieki no dažādām valstīm pulcēsies starptautiskā anti-atomenerģijas nometnē Vācijā

DĒBELNE - No 17. līdz 23. jūlijam eksperti, organizatori un aktīvisti no vairāk kā divpadsmit valstīm un trim kontinentiem pulcēsies Dēbelnē, Vācijā, lai paustu savu kritiku par atomenerģijas izmantošanu un stiprinātu pretošanos turpmākai atomenerģijas izmantošanai. Starptautiskā vasaras nometne fokusēsies uz urāna apstrādes ķēdi un reaktoru ekspluatācijas laika pagarināšanu, kā arī jaunu reaktoru būvēšanas plāniem. Reģistrācija nometnei ir sākusies un interesenti ir laipni aicināti sazināties ar mums un reģistrēt savu dalību.

Nometnes organizators, Nuclear Heritage tīkls, ir starptautiska atomenerģijas pretinieku platforma un mēs lēšam, ka nometnē piedalīsies 60-100 dalībnieku no visas pasaules. Mūsu mērķis ir apvienot atomenerģijas pretiniekus un viņu iniciatīvas, piedāvāt informāciju par dažādām ar atomenerģiju saistītām tēmām, kā arī stiprināt atomenerģijas pretinieku kustību protestos pret ietekmīgiem atomenerģijas lobijiem. Nuclear Heritage tīkls organizē šādus pasākumus kopš 2008. gada un tie ir norisinājušies dažādās Eiropas valstīs, piemēram, Francijā, Somijā, Čehijā un Vācijā.

Urāns ir vienojošais elements cīņā pret atomenerģiju, jo urāns tiek izmantots gan kodoldegvielas, gan kodolieroču ražošanā, savukārt izmantotā kodoldegviela pārvēršas radioaktīvajos atkritumos. Mūsu nometne dos iespēju satikties indivīdiem un grupām, kuri ir piedalījušies kampaņās un protestos pret urāna industriju, dalīties zināšanās un apvienot aktīvistus no dažādām valstīm.

Jaunu reaktoru būvniecība un veco reaktoru ekspluatācijas laika pagarināšana turpina apdraudēt vidi, ekonomiku un cilvēku veselību, neraugoties uz vairāku valstu plāniem atteikties no atomenerģijas izmantošanas. Atomindustrija visā pasaulē turpina lobēt atomenerģijas izmantošanu, neraugoties uz to, ka šis enerģijas veids ir ekonomiski neizdevīgs – fakts, kuru parasti cenšas slēpt. Mūsu nometne kalpos kā platforma aktīvistiem, daloties informācijā un palīdzot dibināt jaunus kontaktus.

Mūsu tīmekļa vietnē ir pieejams nometnes programmas uzmetums: http://camp2017.nuclear-heritage.net . Nometnes dalībniekus sagaida septiņas dienas pilnas ar informāciju un jauniem iespaidiem, radošās darbnīcas, ekskursija uz pamestu urāna ieguves vietu, dalīšanās zināšanās un prasmēs, kā arī dažādas aktivitātes pretošanās kustības stiprināšanai.


Redaktoriem un žurnālistiem:
Ja Jums ir kādi jautājumi, interesē intervijas, nepieciešama papildus informācija vai fotoattēli, ar mums ir iespējams sazināties pa tālruni +49 3431 5894177 vai rakstot uz e-pastu: "media AT nuclear-heritage DOT net"[1]. Informācija ir pieejama arī tīmekļa vietnē:

Mediju kontakti:


--

Nuclear Heritage Network
Am Bärental 6
D-04720 Döbeln
VĀCIJA

mājas lapa: http://nuclear-heritage.net
e-pasts: contact AT nuclear-heritage DOT net[1]

tālrunis: +49 3431 5894177

Skype: projekthaus.mannsdorf
(pieejams vienīgi biroja darba laikā)

Jabber/XMPP: network.office - domēns: jabber.ccc.de
(pieejams vienīgi biroja darba laikā)

darba laiks: trešdienās no 14:00-16:00 pēc Centrāleiropas laika


Šo preses relīzi ir sagatavojis "Nuclear Heritage Network", starptautisks pret kodolenerģiju vērsts aktīvistu tīkls. Nuclear Heritage Network nav zīmols, tam nav standarta viedokļa un nav pārstāvju. Visi tīkla aktīvisti izsaka tikai savu vai to grupu, kurās viņi darbojas, viedokli.


  1. 1.0 1.1 1.2 1.3 1.4 For protection against automatic email address robots searching for addresses to send spam to them this email address has been made unreadable for them. To get a correct mail address you have to displace "AT" by the @-symbol and "DOT" by the dot-character (".").